75 minuten
In deze cursus behandelen we de beeldherkenning in het eerste trimester van week 4 tot en met week 13 en het nauwkeurig uitvoeren van een termijnecho. Een ideale opfrisser dus!
Aan de hand van het protocol ‘Zwangerschapsdatering’ van de NVOG wordt de methode van een goede CRL-meting besproken. We richten ons ook op de wand en vorm van de uterus, het vruchtwater, de dooierzak, meerlingen, embryonale bewegingen en belangrijke embryonale structuren. Uiteraard is er aandacht voor de juiste instellingen van het echo-apparaat in het eerste trimester. CRL-logboeken van de deelnemers (geanonimiseerd en niet herleidbaar tot echoscopist) zullen plenair beoordeeld en gescoord worden. De scores worden vergeleken en de verschillen besproken.
120 minuten
Tijdens het hands-on gedeelte zal er geoefend worden met een systematische aanpak waarbij de eerder besproken structuren bekeken zullen worden. Alle deelnemers verrichten abdominale CRL-metingen en de docent geeft concrete aanwijzingen voor het optimaliseren van het echoscopische beeld en de CRL metingen. De docent zal de instellingen steeds (laten) wijzigen om het effect hiervan op het beeld en de meting te laten zien. De metingen van de deelnemers worden onderling met elkaar vergeleken om inzicht te krijgen in het effect op de datering.
Na het volgen van de cursus:
Doelgroep | (Arts-)echoscopist, verloskundige, gynaecoloog (in opleiding) |
Uitgangsniveau | De deelnemer is gecertificeerd voor basis echoscopie, SEO of GUO |
Niveau training | Basis of gevorderd, afgestemd op het niveau van de deelnemer(s) |
Studiebelasting | Totaal ca. 5 uur (incl. training) |
Prijs | Zie algemene informatie en kosten |
Voorbereiding | Voorbereidende opdracht & bestuderen theorie |
Literatuur | - |
Accreditatie | Er zijn 3 punten te behalen bij BEN & KNOV |
Onderstaand vind je de actuele trainingsdata op locatie EchoXpert te Amsterdam. Er kunnen zich per training maximaal 4 personen aanmelden. Het is ook mogelijk om een groepstraining of individuele training incompany te volgen! Schrijf je in via het aanmeldformulier. In geval van een groepstraining nemen we zo spoedig mogelijk contact met je op om e.e.a. kort te sluiten.
Training Datering en vitaliteit
2025 | |
8 april | 09.30 - 13.00 uur |
19 mei | 13.00 - 16.30 uur |
23 juni | 09.30 - 13.00 uur |
Vul onderstaand aanmeldingsformulier in om onze echoscopie training te volgen of informatie aan te vragen.
We brengen regelmatig een nieuwsbrief uit met daarin informatie over de laatste ontwikkelingen op echogebied, interessante artikelen en het aanbod van onze trainingen, theoretische bijscholingen en casuïstiekbesprekingen.
Ben je geïnteresseerd in de nieuwsbrief? Meld je hier aan.
Let op! Voorkom dat onze nieuwsbrief in uw spam folder terechtkomt. Hoe, dat leest u hier (opent in nieuwe tab).